دومین اثر سبک رئال " دریا " از هنرمند پیتر گراهام

دومین اثر سبک  رئال
  • کد مطلب: 8393
  • تاریخ انتشار: شنبه 18 شهريور 1402 - 15:52

تابلو نقاشی سبک رئال " دریا "

موزه هنرهای زیبا

اثر هنرمند پیتر گراهام Graham Peter موزه هنرهای زیبا

پژوهشگر: ترمه روزبهان کارشناس ارشد موزه

(پیتر گراهام) 1836-1921 میلادی از نقاشان برجسته اسکاتلند درسبک رئال است. آموختن هنر نقاشی رابا موضوعات فیگور آغاز کرد ولی مدتی بعد تغییر سبک داد و به طبیعت بی جان پرداخت و همچنین به سوژه های متفاوت از جمله صخره و ارتفاعات بهمراه پرندگان و گاو و گیاهان عالقمند گردیدوانرا در کنار خشونت امواج و سیل ، نشانه امید دانست .

آکادمی سلطنتی اسکاتلند ، در پی محبوبیت آثار گراهام، او را به عضویت این آکادمی درسال 1881 آورد .

از پیتر گراهام می توان به عنوان یکی از متمایزترین رنگ سازان مدرن بریتانیا نام برد. این نقاشی ها معمولا دارای زمینه هایی با رنگ های روشن بودند که مستقیما از نقاشی در زیبایی های مدیترانه می آید. در دوره ای به عنوان معاون رئیس موسسه سلطنتی نقاشان رنگ روغن لندن، نمایشگاه هایی را برگزار کرده است. گراهام برنده چندین جایزه و همچنین نویسنده کتاب « درآمدی بر نقاشی طبیعت بی جان » است. (طبیعت بی جان یا نقاشی اشیای بیجان به اثری هنری گفته می شود که معمولا این اجسام اغلب اشیاء معمولی هستند که میتوانند طبیعی باشد مانند گل، میوه، غذا، سنگ و صدف، یا ساخته دست بشر باشند مانند کوزه، گلدان، لیوان، کتاب، جواهرات و زینت آلات، سکه و پیپ که در کنار هم برای به تصویر کشیدن مفهومی فرهنگی، تاریخی و غیره چیده شده اند.) آثار این هنرمند در بسیاری از موزه های مهم دنیا موجود می باشد. گراهام منزلی دراسکاتلند داشت و از آن برای کشیدن مناظر و ارتفاعات استفاده می کرد و جایی که او در آن گاوهای را نگهداری میکرد تا در صورت احتیاج، بهعنوان مدل های هنرمند انجام وظیفه کنند ، اما خانهای دیگر در انگلستان داشت که نقاشی های نا تمام اسکاتلند را در آن ترسیم میکرده است ..

گیلبرت نویسنده معروف انگلیسی می گوید: یک بوم نقاشی در سنت اندروز اسکاتلند شروع می شد و در لندن به پایان می رسید.

پاورقی:

طراحی و نقاشی فیگوراتیو، به آن دسته از طراحی و نقاشی هایی گفته می شود که بر اساس حالت ها و وضعیت های مختلف اندام انسانی ترسیم شده و طی آن، مطالعه و بررسی مورد نظر طراح نیز صورت می گیرد. اینگونه طراحی ها شامل اسکیس، طراحی های دقیق، طراحی از فرم دست و پا و ژست و حالت متفاوت بدن انسان است.

 

downlodدومین اثر سبک رئال