نشست رونمایی از مجموعه‌ شعر «گوزنی درون سینه‌ام دست‌وپا می‌زند»

نشست رونمایی از مجموعه‌ شعر «گوزنی درون سینه‌ام دست‌وپا می‌زند»
  • کد مطلب: 8465
  • تاریخ انتشار: شنبه 9 دی 1402 - 11:26

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل مجموعه سعدآباد؛ نشست رونمایی مجموعه‌شعر «گوزنی درون سینه‌ام دست‌وپا می‌زند»، سروده‌ی فرزاد کریمی بود در سالن خلیج فارس موزه‌ی ظروف سلطنتی واقع در مجموعه فرهننگی تاریخی سعدآباد برگزار شد.  

در این مراسم که با حضور چند تن از اساتید شعر و ادبیات روز جمعه مورخ 8 دی ماه 1402، برگزار شد؛  دکتر حمیدرضا شعیری استاد زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه تربیت مدرس و دبیر نشست از مفهوم «فاصله»، اهمیت نقش آن در روابط انسانی و نوع استفاده از این مفهوم در شعرهای فرزاد کریمی سخن گفت.

همچنین در ادامه دکتر قدرت‌الله طاهری استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی سخن‌رانی خود را به مفهوم «زمان» و نقش تاریخی و اسطوره‌ای آن در شعرهای این مجموعه اختصاص داد.

دکتر مهدی محبتی استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زنجان نیز نگاهی انتقادی به کتاب داشت و با بیان مقدمه‌ای در زمینه‌ی فرم، محتوا، زمان، روایت و شاعرانگی، به بحث درباره‌ی وضعیت شعرهای این مجموعه بر مبنای این بنیادها پرداخت.

در پایان استاد شهرام اقبال‌زاده فعال در حوزه‌ی جامعه‌شناسی ادبیات و ادبیات کودک با رویکرد جامعه‌شناسانه‌ به کتاب، به نقش دانش ـ قدرت در شکل‌گیری روابط اجتماعی  وبازتاب آن در این اثر اشاره کرد.

و در نهایت برنامه با ذکر توضیحات کوتاهی از فرزاد کریمی، شاعر مجموعه،  درباره‌ی بحث‌های انجام شده و قدردانی از مسؤلان مجموعه و حاضران پایان یافت.

شایان ذکر است؛ مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در راستای اهداف حمایتی خود از هنر و فرهنگ کشور، اقدام به برگزاری سلسله نشست های تخصصی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری می نماید.

دسته بندی ها