ثبت 334 هزار بازدید از موزه‌های مجموعه سعدآباد در تعطیلات نوروزی

ثبت 334 هزار بازدید از موزه‌های مجموعه سعدآباد در تعطیلات نوروزی

طی 5 روز نخست فروردین 1401، بیش از 334 هزار بازدید از موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ثبت شده است. به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، این مجموعه در تمام ایام نوروز آماده میزبانی از بازدیدکنندگان است..

  • کد مطلب: 8073
  • تاریخ انتشار: شنبه 6 فروردين 1401 - 12:55

طی 5 روز نخست فروردین 1401، بیش از 334 هزار بازدید از موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، این مجموعه در تمام ایام نوروز آماده میزبانی از بازدیدکنندگان است و با افزایش ساعت کاری خود ـ از ساعت 9 تا 19 ـ از مخاطبان پذیرایی می‌کند. میزان استقبال بازدیدکنندگان هم نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که طی 5 روز نخست فروردین، 66 هزار و 711 نفر از موزه‌های فعال سعدآباد بازدید به عمل آوردند.

همچنین سرجمع نفربازدید مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از اول تا پنجم فروردین 334 هزار و 707 بازدید بوده و بیشترین استقبال مربوط به پنجشنبه چهارم فروردین با 79 هزار و 60 نفربازدید است.

بر پایه این خبر، طی تعطیلات نوروز، 143 گردشگر خارجی از کاخ‌ها و موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازدید کردند.

امسال 13 موزه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد فعال هستند که عبارتند از: موزه ملت، موزه اتومبیل، موزه هنرهای زیبا، موزه آلبوم‌ها و اسناد سلطنتی، موزه آشپزخانه سلطنتی، موزه استاد فرشچیان، موزه میرعماد، موزه استاد بهزاد، موزه برادران امیدوار، کاخ موزه سبز، موزه ظروف سلطنتی، موزه سلاح‌های دربار و موزه پوشاک.

علاوه بر امکان بازدید از موزه‌ها، 100 اجرای محیطی شامل نمایش‌های عروسکی و موسیقی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که تا روز دوازدهم فروردین برپاست. مجموعه سعدآباد در روز 13 فروردین (طبیعت) تعطیل است.

تارنمای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به نشانی http://sadmu.ir و اینستاگرام مجموعه با شناسه SaadabadPalace برای ارائه اطلاعات بیشتر در دسترس مخاطبان است.

دسته بندی ها