نام شی: کفش کوهنوردی متعلق به شرکت Matterhorn محل نمایش:گالری اول ، موزه برادران امیدوار

نام شی: کفش کوهنوردی متعلق به شرکت Matterhorn محل نمایش:گالری اول ، موزه برادران امیدوار
  • کد مطلب: 8015
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 13 دی 1400 - 10:27

🔸نام شی: کفش کوهنوردی متعلق به شرکت Matterhorn
محل نمایش:گالری اول ، موزه برادران امیدوار
پژوهشگر: ملیکا فتح الهی کارشناس ارشد موزه
عکس: جواد نجفعلی زاده

🔷برادران امیدوار بین سال های 1333تا 1343 هجری شمسی شروع به سفری 10 ساله به اقصی نقاط جهان نموده و در این راه پرفراز و نشیب میبایست از تجهیزات کاملی اعم از دوربین های عکاسی و فیلم برداری، قطب نما،عینک و...، لباس های متناسب با آب و هوای منطقه،تجهیزات کوهنوردی خصوصا کفش کوهنوردی استفاده کنند.

هم اکنون در موزه برادران امیدوار قسمتی وجود دارد که تجهیزات سفر برادران امیدوار در آن به نمایش گذاشته شده است که در میان آن ها کفش کوهنوردی اقای عیسی امیدوار در معرض نمایش است که در قسمت زیر کفش مارک Matterhornحک شده است. لازم به ذکر است که این نام متعلق به شرکتی واقع در ایالت مارتینزبورگ در امریکا می باشد که بیش از 75 سال در این ایالت مستقر بوده اند. چکمه‌های Matterhorn در طول جنگ جهانی دوم و زمانی که شرکت Corcoran چکمه‌های سبک رزمی را طراحی و تولید کرد، ایجاد شد.

اولین طرح Matterhorn یک چکمه نظامی به نام Parachute Jumper بود که برای پشتیبانی قابل اعتماد سربازان در هنگام پرش با چتر و راهپیمایی در شرایط سخت طراحی شده بود. از آن زمان ، آنها ده ها چکمه کار ماترهورن را برای معدنچیان ، مجریان قانون ، تکنسین های اورژانس و ... توسعه داده اند. زیره ی این کفش در برابر فشار و گرما و سرما، سوراخ شدن و... بسیار مقاوم بوده و گزینه بسیار مناسبی برای کوهنوردی و... محسوب می شود.