تابلو فرار از مدرسه اثر توماس وبستر

تابلو فرار از مدرسه اثر توماس وبستر

این اثر زیبا در سال  1836 میلادی توسط هنرمند معروف انگلیسی توماس وبستر ، با تکنیک رنگ روغن روی بوم نقاشی شده و در همان سال در آکادمی سلطنتی لندن به نمایش گذاشته شده است .این تابلوی زیبا هم اکنون درکاخ موزه سبز...

  • کد مطلب: 1332
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 7 بهمن 1389 - 12:58

این اثر زیبا در سال  1836 میلادی توسط هنرمند معروف انگلیسی توماس وبستر ، با تکنیک رنگ روغن روی بوم نقاشی شده و در همان سال در آکادمی سلطنتی لندن به نمایش گذاشته شده است .این تابلوی زیبا هم اکنون در کاخ موزه سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در معرض نمایش عموم است .

زندگی  توماس وبستر (Thomas Webster)

وبستر در خیابان Renelagh در محله Pimlico در لندن به دنیا آمد . پدر او از خانواده  George III بود و پسر او که میل ذاتی به موسیقی داشت عضو گروه سرایندگان شد که ابتدا در کلیسای جورج  در قصر  ویند استر , بعد از آن در کلیسای سلطنتی کاخ جیمز در لندن بود . او موسیقی را به خاطر نقاشی رها کرد , با این حال در سال 1821 به عنوان شاگرد به آکادمی سلطنتی راه یافت . در سال 1824 نقاشی هایی از پرتره  آقای رابینسون و خانواده  را به نمایش گذاشت . وی در همان سال اولین جایزه مدرسه نقاشی را برنده شد .

همچنین  وبستر در سال 1825 نقاشی  تیراندازی ربلز به یک زندانی  را در گالری خیابان سوفالک به نمایش گذاشت . مجموعه تابلوهای  بچه های مدرسه  باعث شهرت وی گردید . در سال 1828 تابلوی هدف باروت  را در آکادمی رویال و در سال 1829 تابلوهای  زندانی و جشن بیداری علوفه  را در موسسه انگلیسی به نمایش گذاشت .

تمامی این تابلوها به همراه تعداد زیادی دیگر از تابلوهایش از مدرسه و روستا در این  2 گالری به نمایش گذاشته شد . در سال 1840 او به عنوان عضو پیوسته آکادمی رویال برگزیده شد و در سال 1846 عضو هئیت این آکادمی منصوب گردید . وی تا سال 1876 , زمانی که از آکادمی بازنشسته گردید به طور مرتب به برگزاری نمایشگاه  می پرداخت . 

وی پرتره خودش را در سال 1878 به نمایش گذاشت و آخرین تابلوی وی با عنوان آزاد شدن از مدرسه در سال 1879 به نمایش گذاشته شد .

در سال توسط رابرت هاولت 1856 از وبستر به عنوان یکی از سری هنرمندان در آتلیه عکاسی لندن عکس پرتره گرفته و در نمایشگاه گنجینه هنری در منچستر در سال 1857 به نمایش گذاشته شد . 

در کارنامه هنری این هنرمند می توان به تابلو های شاگرد (1836 ) ،درد بیماری و سلامتی (1843 )، پدر و مادر هنرمند ( برای اولین بار در آکادمی سلطنتی در سال 1844 به نمایش گذاشته شد ) مدرسه دخترانه (1845 ) و گروه کر روستا (1847 ) اشاره کرد .