موزه اتومبیل های سلطنتی

 موزه اتومبیل های سلطنتی

اتومبیل های سلطنتی مورد استفاده خاندان پهلوی که پس از فروپاشی رژیم طاغوت تاکنون بلا استفاده بوده و در واقع به دست فراموشی سپرده شده بودند، اکنون پس از 31 سال، بعد از آنکه ...

  • کد مطلب: 925
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 3 مرداد 1389 - 16:19

 اتومبیل های سلطنتی مورد استفاده خاندان پهلوی که پس از فروپاشی رژیم طاغوت تاکنون بلا استفاده بوده و در واقع به دست فراموشی سپرده شده بودند، اکنون پس از 31 سال، بعد از آنکه مورد بازسازی قرار گرفتند در قالب اولین موزه اتومبیل های سلطنتی در معرض بازدید قرار می گیرند.

این موزه شامل اتومبیل هایی همچون بنز 600، بنز 300sl، رولزرویس- کادیلاک و ... می باشد که هر کدام دارای ویژگی هایی خاص و کاربردهای متفاوتی می باشند، به عنوان مثال بنز زرهی 600 با شش و نیم تن وزن و داشتن سامانه هیدرولیک تنظیم ارتفاع خودکار در زمان خود منحصر به فرد بوده و جزء تولیدات نادر شرکت مرسدس بنز می باشد.

این اتومبیل ها که در طول سال های متمادی پس از پیروزی انقلاب بلا استفاده بودند  و عملاً بدلیل نقص فنی در سیستم هیدرولیک و سیستم تنظیم ارتفاع پمپ های فشار غیر قابل روشن کردن و حرکت شده بودند طی یک سری عملیات  فنی تخصصی توسط متخصصین مجرب با حیات مجدد قادر به کار و حرکت شدند تا بتوانند در معرض دید همگان قرار گیرند.

این موزه در پنجم مرداد ماه  1389مصادف با عید بزرگ نیمه شعبان در سازه ای موقت و سپس در تاریخ 9 دی 1391 با حضور معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ،در مکان جدید بازگشایی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

دسته بندی ها