گالری استاد حسین بهزاد

گشایش گالری نگارگری استاد حسین بهزاد

گشایش گالری نگارگری استاد حسین بهزاد

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ،برگزیده ای از مجموعه آثار استاد حسین بهزاد ،نگارگر نامدار ایرانی در محل موزه ....

  • کد مطلب: 9
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 دی 1388 - 17:04

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ،برگزیده ای از مجموعه آثار استاد حسین بهزاد ،نگارگر نامدار ایرانی در محل موزه هنرهای زیبا به نمایش گذاشته می شود .
"طاهره شیربچه " مسئول موزه بهزاد در این رابطه اظهار داشت : در این نمایشگاه چهارده اثر از آثار استاد حسین بهزاد با موضوع چهره فرهیختگان و نام آوران ایران همچون فردوسی ،سعدی ، ابن سینا ،ذکریای رازی و ....که با شیوه نگارگری ترسیم شده است به نمایش عموم گذاشته می شود .
گفتنی است ،استاد حسین بهزاد از هنرمندان نامی تاریخ معاصر کشور پایه گذار تغییرات شاخص در نگارگری ،بویژه ترسیم چهرهای فاخر علم و ادب و هنر ایران می باشد .وی در سال 1273 ه.ش در تهران متولد و در سن 73 سالگی نیز چشم از جهان فرو بست .آرامگاه وی در " ابن بابویه " شهر ری قرار دارد .
علاقمندان به آثار هنر ایرانی به منظور بازدید از این آثار فاخر می توانند همه روزه از ساعت 9 لغایت 17 به ضلع شمالی طبقه دوم ساختمان هنرهای زیبا واقع در محل مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه نمایند .

دسته بندی ها