مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد،میزبان مدیر دفتر منطقه ای یونسکو در ایران

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد،میزبان مدیر دفتر منطقه ای یونسکو در ایران

نخستین نشست صمیمانه مدیر مجموعه سعدآباد و مدیر دفتر منطقه ای یونسکو در ایران ، با تاکید بر شعار “ سعدآباد نوین “ ، با رویکرد اهداف داخلی و حوزه بین الملل.

  • کد مطلب: 8451
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 آبان 1402 - 10:51

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل سعدآباد؛ نخستین نشست صمیمانه مدیر مجموعه سعدآباد و مدیر دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، روز چهارشنبه 24 آبانماه سال جاری، در دفتر مدیریت سعدآباد، بر گزار شد.

در این نشست، سیدحسین علوی، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، ضمن  قدردانی از حضور خانم گلدا الخوری مدیر دفتر منطقه ای یونسکو، اظهار داشت: علاقه مندیم در راستای اهداف   ترسیمی ،تبیین شده و منطبق بر سیاست های مقام عالی وزارت ،جناب آقای مهندس ضرغامی ، در قالب همکاری های مشترک فرهنگی ،هنری و با محوریت موزه ، نظیر ؛  پاسداشت فاخر و شایسته برنامه ها و رویدادهای ایرانی که به ثبت جهانی رسیده اند، مشارکت و ظرفیت یونسکو را در این مجموعه ملی ، همراه خود داشته ، و همکاری و تعاملات مشترک را در شناساندن هر چه غنی تر تاریخ و فرهنگ و تمدن دیرپا و کهن ایران، گسترس دهیم.

در ادامه خانم گلدا الخوری مدیر دفتر منطقه یونسکو ضمن ابراز خرسندی و قدردانی از این نشست ،همچنین استقرار دفتر منطقه ای  یونسکو  در مجموعه فرهنگی تاریخی  سعدآباد، گفت: تلاش ایران در حمایت از ماموریت های بشردوستانه یونسکو ستودنی است و ما آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت در برگزاری رویدادهای حوزه فرهنگی و هنری ایرانی، با مجموعه سعدآباد اعلام می کنیم. 

در پایان این دیدار صمیمی، بر ادامه این نشست ها تاکید، و مقرر شد ، نشست هم اندیشی آتی ، در دفتر منطقه ای یونسکو برگزار شود.

لازم بذکر  است؛ دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، کار خود را به عنوان دفتر ملی از سال 1375 آغاز کرد. سپس در 1382 دامنه فعالیت‌هایش را گسترش داد و به دفتر خوشه‌ای یونسکو در تهران ارتقا یافت.حوزه جغرافیایی فعالیت این دفتر شامل چهار کشور ایران، افغانستان، پاکستان و ترکمنستان است.این دفتر در امور برنامه ریزی مشترک کشوری در حوزه‌های کاری بین بخشی و بین رشته‌ای یونسکو و کمیسیون ملی یونسکو در ایران در مورد تدوین ، اجرا و ارزیابی برنامه‌ها و کارهای یونسکو فعالیت می کند.

دسته بندی ها