دزدان پایه ستون قاجاری را رها نخواهیم کرد/ به دروغهایی چون قطع درختان توجه نکنید

دزدان پایه ستون قاجاری را رها نخواهیم کرد/ به دروغهایی چون قطع درختان توجه نکنید
  • کد مطلب: 8450
  • تاریخ انتشار: جمعه 26 آبان 1402 - 15:58

طی روزهای اخیر کشف یک پایه ستون نفیس قاجاری و انتشار خبر آن نگرانی ها و حمایت‌های دلسوزان و میراث بانان را برانگیخته بود که به فاصله یک روز از انتشار این خبر، خبری مبنی بر قطع تعداد زیادی از درختان سعدآباد منتشر گشت. 

روابط عمومی و امور بین الملل سعدآباد در اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب تمام ادعاهای منتشره در برخی رسانه‌ها در خصوص قطع تعداد زیادی از درختان سعدآباد اعلام کرد:

تصویر منتشره از تعدادی درخت در بار یک خودروی باربری، مربوط به جمع آوری تنه های رها شده ی ناشی از خشکه گیری سال گذشته است.

این اطلاعیه همچنین با اشاره به سقوط یک درخت خشکیده سعدآباد بر روی یک شهروند و متعاقبا شکایت قضایی وی علیه سعدآباد، شرکت مجری اداره فضای سبز محوطه سعدآباد را مکلف به هرس تنه های خشکیده، قارچی و آفت زده ای خواند که به دلیل کج شدن بر روی سر عابرین، هر لحظه جان مردم را تهدید می کند.

بیانیه سعدآباد با انتشار تصاویر سه تنه ای که دو سال است از ریشه، خشکیده بوده و با انحنا به روی مردم، جان عابرین را تهدید و مسیرهای عمومی را ناامن می کرده، خطاب به تمام کسانی که عکسها و اخبار کذب این روزها را با پشتیبانی رسانه رسمی دولت بریتانیا (BBC فارسی) منتشر کرده اند نوشت:

باید مستندات ادعاهای کذب منتشرشده را به زودی در دادگاه ارائه نمایند.

بیانیه سعدآباد در خاتمه با انتشار خبر مهمی، خطاب به تمامی عاشقان حفاظت از میراث ملی "برای نخستین بار" اعلام کرد:

کشف پایه ستون قاجاری دفن شده در محدوده کاخ سبز که خبر آن یک روز قبل از انتشار خبر دروغ بریدن تعداد زیادی از درختان سعدآباد، اعلان رسمی گشت، در واقع خنثی سازی توطئه "سرقت" این ارث ملی بوده! و مدیریت مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بدون توجه به هرگونه حاشیه سازی عالمانه یا جاهلانه به عموم علاقمندان حفاظت از اموال تاریخی ملت ایران متعهد می شود که:

ذره ای در مقابل دزدان اموال تاریخی کوتاه نخواهد آمد...

گفتنی است سعدآباد به زودی جزئیات عملیات تجسس، کشف و خنثی سازی توطئه سرقت اموال تاریخی ملت را به استحضار مردم ایران، خصوصا میراث بانان و میراث یاران خواهد رساند.

دسته بندی ها