برای نخستین بار در سعدآباد صورت گرفت / استقرار اتوبوس آمبولانس در سعدآباد و انعقاد تفاهم نامه با مرکز اورژانس تهران

برای نخستین بار در سعدآباد صورت گرفت / استقرار اتوبوس آمبولانس در سعدآباد و انعقاد تفاهم نامه با مرکز اورژانس تهران
  • کد مطلب: 8437
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 7 آبان 1402 - 10:52

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه سعدآباد؛ مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و مرکز اورژانس استان تهران، به همراه رونمایی از اتوبوس- آمبولانس جدید اورژانس شمال تهران و همچنین موبایل کلینیک، برای نخستین بار در منطقه شمال تهران، برگزار شد. 

این مراسم روز یکشنبه 7 آبان ماه، با حضور «مجتبی ذاکریان» فرماندار شمیرانات استان تهران، سیدحسین علوی مدیر مجموعه سعدآباد، «اسماعیل فراهانی» معاون فنی و عملیات اورژانس استان تهران و «مهدی آقاجان نیا» رئیس اورژانس شمال استان تهران، برگزار شد. 

موضوع تفاهم نامه، اهتمام و همکاری های مجدانه و استفاده عام المنفعه اورژانس تهران در محوطه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، به منظور استقرار اورژانس جهت ارایه خدمات فوریت های اورژانسی و پیش بیمارستانی تعریف شده، به عموم و بازدیدکنندگان و کارکنان مجموعه، با حفظ حقوق مالکیت دولت، می باشد.

همچنین طبق تفاهم نامه اتوبوس_آمبولانس تولید داخل کشور و دارای 8 تخت و یک تخت متحرک برای احیا و  CPR، ونتیلاتور، ساکشن، اکسیژن ساز و...به صورت شبانه روزی در محوطه مجموعه سعدآباد مستقر و آماده خدمت رسانی به شهروندان و بازدیدکنندگان مجموعه خواهد بود.

علوی، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در راستای این مراسم، طی مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اذعان داشت: مجموعه سعدآباد امروز میزبان عزیزان زحمت کش اورژانس است و این یک اتفاق مهم به شمار می رود ازین جهت که  پربازدیدترین مجموعه موزه داری کشور است. روزانه هزاران نفر از این مجموعه بازدید می کنند و درنهایت لزوم ایجاد  ساختار فوریت های پزشکی و درمانی را بیش از پیش نمایان می سازد.

وی ادامه داد؛ توصیه و تاکید ویژه جناب مهندس ضرغامی، وزیر محترم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز بر این است که  تا می توانیم در جهت افزایش تعامل بین دستگاهی مخصوصا در حوزه خدمات رسانی به مردم تلاش کنیم. لذا امروز در راستای ماموریت خود در سعدآباد، ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری با اورژانس استان تهران، از اتوبوس امدادی برای نخستین بار  رونمایی گردید که در مجموعه مستقر خواهد شد. همچنین خودروی کلینیک پیشرفته WHO جهت امداد ویژه و سریع و خودروی امداد بانوان از خدمات ویژه اورژانس در سعدآباد خواهد بود.

مدیر مجموعه سعدآباد در انتها تاکید کرد؛ این امر در مجموعه سعدآباد با وسعت 110 هکتار مساحت و  14 موزه و کاخ موزه، فضای شبه جنگلی و کافی شاپ و حجم مخاطبان بسیار، لازم و ضروری است لذا توجه به رفاه بازدیدکنندگان  و تامین آرامش آنها، در حین بازدید از مجموعه، جز اولویت های ماست.

 

 

 

 

 

دسته بندی ها