نمایش تجلی "عشق محمد(ص)" از دوره زندیه تا کنون

نمایش تجلی

به مناسبت ميلاد با سعادت محمد مصطفي(ص) نمايشگاهي از آثارنفيس و فاخري از قطعات خوشنويسي و شمايل هاي پيامبر از دوره زنديه تا دوران معاصر در موزه خط و كتابت ميرعماد واقع در مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد با اجرای قطعاتی از موسیقی مقامی ایرانی، افتتاح شد

  • کد مطلب: 8421
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 11 مهر 1402 - 09:35

سعدي اگر عاشقي كني و جواني

عشق محمد بس است و آل محمد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سعدآباد؛ به مناسبت ميلاد با سعادت محمد مصطفي(ص) نمايشگاهي از آثارنفيس و فاخري از قطعات خوشنويسي و شمايل هاي پيامبر از دوره زنديه تا دوران معاصر در موزه خط و كتابت ميرعماد واقع در مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد با اجرای قطعاتی از موسیقی مقامی ایرانی، افتتاح شد.

نمایشگاه "عشق محمد(ص)"، با حضور سیدحسین علوی مدیریت مجموعه سعدآباد و مسئولین مجموعه و با همكاري و مشاركت اساتيد صاحب نام همچون استاد يدالله كابلي خوانساري و مجموعه داران خصوصي از جمله مهدي عتيقي مقدم ، مجيد قيصري و عليرضا كيا كاظمي افتتاح شد.

از آثار بسيار نفيس اين نمايشگاه مي توان به شمايل پيامبر اثري از صنيع الملك با حواشي تذهيب سيد ابوالقاسم مذهب باشي اشاره كرد . 

آثار ديگري از مير حسين ترك، ميرزا مهدي شريف شيرازي،ميرزا آقا امامي،حسين قوللر آقاسي،زرين كلك و نيز اساتيد معاصر همچون استاد غلامحسين اميرخاني،استاد عباس اخوين و زنده ياد استاد علي راهجيري در اين نماشگاه به نمايش گذاشته شده است

درافتتاح این نمایشگاه، علوی مدیر مجموعه سعدآباد، در جمع اساتید و هنرمندان این حوزه بیان کرد: مجموعه سعدآباد مفتخر است چه در حوزه هنرهای مدرن و چه در حوزه هنرهای سنتی میزبان قدوم مبارک فرهیختگان و علاقمندان هنر این سرزمین باشد.

وی افزود: یکی از برنامه های بسیار مهم با توجه به ظرفیت های سعدآباد که دائما پیگیر اجرای آن بودیم، استفاده از ظرفیت بی نظیر موزه خط و کتابت میرعماد است و قطعا این موزه، بهترین موزه خط و کتابت در کشور است. در نتیجه تصمیم داریم به صورت مناسبتی نمایشگاه های فاخری را در معرض دید هنرمندان و هنر دوستان قرار دهیم. 

مدیر مجموعه سعدآباد با دعوت از علاقمندان به بازدید از این نمایشگاه، ادامه داد: این نمایشگاه که تحت عنوان مبارک "عشق محمد(ص)" است، به آثار تاریخی و معاصر خوشنویسی از دوره زندیه تا کنون، با محوریت نام و صفات رسول گرانقدر اسلام برپا شده که در هفته وحدت زینت بخش مجموعه سعدآباد است. 

شایا ذکر است، نمایشگاه فاخر "عشق محمد(ص)" به مدت یک ماه برای علاقمندان به نقاشیخط و خوشنویسی برپا خواهد بود.