رونمایی از ترجمه فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار با شعار «همه متفاوت، همه خویشاوند»

رونمایی از ترجمه فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار با شعار «همه متفاوت، همه خویشاوند»

با سفرنامه ها، رویای سفر را دنبال می کنیم و با خیال آنچه بدان می پردازند، با اماکن و نقاط مختلف دنیا آشنا می شویم. در سفرنامه اولین جهانگردان ایرانی، هم روایت وجود دارد و هم پژوهش، چیستی و چرایی هر پدیده ای حتی در دورترین و رازآلودترین نقاطی که به آن سفر کرده اند، مورد تحقیق و بررسی قرا گرفته است و به همین دلیل مورد توجه و تحسین دنیای سفر و جهانگردی قرار گرفته است.

  • کد مطلب: 8380
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 29 مرداد 1402 - 10:00

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سعدآباد؛ روز شنبه 28 مرداد ماه آئین رونمایی از ترجمه فرانسوی کتاب سفرنامه برادران امیدوار با حضور ژآن لویی(Jean-louis Ozsvath) مترجم کتاب، عیسی امیدوار و مدیریت مجموعه فرهنگی تاریخی سعداباد و جمعی از علاقمندان و گردشگران در محوطه موزه برادران امیدوار برگزار شد. 

در این مراسم که با استقبال گسترده علاقمندان به سفر و گردشگری برگزار شد، عیسی امیدوار به بیان دلایل و نحوه سفر ده ساله خود به دور دنیا پرداخت و در ادامه ژان لویی مترجم فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار با اشاره و تاکید بر شعار جهانی این دو برادر با عنوان «همه متفاوت، همه خویشاوند» که با هدف گسترش صلح و دوستی میان تمام ملت ها و فرهنگ ها است، نحوه آشنایی و علاقه خود به سفر این دو برادر و سفرنامه ایشان را روایت کرد.

 وی گفت در یکی از سفرهای خود به ایران و بازدید از موزه برادران امیدوار با سفر اولین جهانگردان ایرانی آشنا شده که بسیار مورد توجه وی قرار گرفته است، در نتیجه پس از بازگشت به فرانسه تصمیم می گیرد کتاب سفرنامه  این دو برادر را به زبان فرانسوی ترجمه کند. انگیزه او با بازگشت به ایران و ملاقات با عیسی امیدوار و هم چنین سفر به شیلی و ملاقات با عبداله امیدوار بیش از پیش شده و در نهایت در سال 2021 میلادی با همکاری مشترک دو ناشر فرانسوی و بلژیکی ترجمه فرانسوی این کتاب نشر می گردد. وی ادامه داد هم اکنون نیز در این دو کشور جلسات سفرنامه خوانی این کتاب در کتابخانه ها و نشست های تخصصی سفر و گردشگری مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.  

در ادامه مراسم، علوی مدیر مجموعه سعدآباد گفت: باعث افتخار من است که در کنار بزرگمرد سفر هستم و موزه برادران امیدوار که اولین و تنها موزه گردشگری ایران است، می تواند پایه و اساسی برای توسعه گردشگری کشور باشد و سفرنامه برادران امیدوار بخشی از هویت مستند صلح دوستی و اشاعه فرهنگ ملی و بین المللی در حمایت از توسعه گردشگری کشور به شمار می رود.

دسته بندی ها