از تجهیز مجموعه به دوربینهای مداربسته تا شبکه اطفاءحریق در نخستین اظهارات مدیر جدید سعدآباد

سیدحسین علوی: مجموعه‌های ملی را باید با نگاه ملی اداره کرد / کنسرتها را قطعا توسعه خواهم داد

سیدحسین علوی: مجموعه‌های ملی را باید با نگاه ملی اداره کرد / کنسرتها را قطعا توسعه خواهم داد

سیدحسین علوی مدیر جدید مجموعه سعدآباد در مراسم معارفه خود عنوان کرد: تمام ظرفیت های مجموعه سعدآباد در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

  • کد مطلب: 8348
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 22 خرداد 1402 - 12:29

به گزارش روبط عمومی و امور بین الملل مجموعه سعدآباد؛ مراسم تکریم و معارفه مدیر مجموعه سعدآباد روز دوشنبه مورخ 22 خرداد ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد.

ابتدا وحید رحمتی مدیر اسبق مجموعه سعدآباد، به ارایه گزارش عملکرد دوره مدیریت خود پرداخت. وی ضمن تشکر و قدردانی از اعتماد مهدس ضرغامی وزیر محترم، دکتر دارابی معاون وزیر از ظرفیت بدنه کارشناسی مجموعه سعدآباد نام برد و از تمام همکارن مجموعه قدردانی نمود.

وی افزود: رویکرد ما از ابتدا نتیجه گرایی، خلق ارزش، مسئولانه عمل کردن و مشارکت بالا در ارتباط با ذینفعان مجموعه با توجه به زیرساخت ها و امکانات موجود بود.

در حوزه آسیب شناسی و آسیب نگاری بناها با پژوهش و تحقیقات گسترده ای که با استفاده از ظرفیت دانشگاهی و مشورت اساتید این رشته داشتیم، نقشه راه فنی 5 ساله مجموعه کاملا مشخص است.

هم چنین دو موزه گنجینه و موزه صنایع دستی در دست اقدام برای گشایش است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سید حسین علوی ضمن تشکر از حسن نظر مدیران وزارتخانه در خصوص انتخاب ایشان و قدردانی از زحمات آقای رحمتی مدیر اسبق مجموعه،به تداوم جلسات مشترک با کلیه پرسنل مجموعه با هدف تبادل نظر کارشناسی و بیان مسائل و مشکلات مجموعه، اشاره نمود. 

وی افزود: نوع نگرش به مجموعه سعدآباد به عنوان یک مجموعه ملی می بایست برای تمام سلایق و تفکرات با توجه به منابع و امکانات موجود فرح بخش باشد؛ به طوری که هم جامعه علمی کشور و هم احاد مردم بتوانند از این فضا بهره لازم را ببرند. هم چنین به لحاظ اینکه تاریخ سعدآباد متعلق به دو سلسله قاجار و پهلوی است با بهره مندی از نخبگان جامعه دانشگاهی و علمی کشور باید بتوانیم راویان صادقی برای این دوران تاریخی باشیم.

مدیر مجموعه سعدآباد تاکید کرد؛ حتما از تمام ظرفیت های مجموعه برای هرگونه حمایتی اعم از کارگاه آموزشی، برگزاری نمایشگاه های مختلف و تقدیر و تجلیل از هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی استفاده خواهیم نمود.

وی عنوان کرد؛ پرهیز از حاشیه و پرداختن به اصل کار،نصب سیستم های اطفاء حریق ابنیه تاریخی برای تمام بناها، نصب دوربین های مدار بسته و هرگونه اقدامی که برای حفظ و صیانت از اموال عمومی باشد، از اولویت های اصلی اینجانب است.

سپس مرتضی ادیب زاده مدیرکل امور موزه ها به بیان سخنانی پرداخت و ضمن تشکر از مدیر اسبق مجموعه که مجموعه سعدآباد را با تمام محدودیت ها در صدر نشاند،به ظرفیت کارشناسی و ارتقاء غنای روایتگری در موزه ها اشاره نمود. هم چنین از تدابیری که در خصوص برنامه ریزی بازدید هدفمند کودک و نوجوان در مجموعه سعدآباد صورت گرفته است، نام برد.

این مراسم با حضور دکتر علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی، علی طلوعی معاون توسعه منابع انسانی وزارت، علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رحیم خاکی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز و مرتضی ادیب زاده مدیرکل موزه ها برگزار شد.

 

دسته بندی ها