مجموعه سعدآباد از طرف کمیته ملی موزه های ایران مورد تقدیر قرار گرفت

مجموعه سعدآباد از طرف کمیته ملی موزه های ایران مورد تقدیر قرار گرفت
  • کد مطلب: 8337
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 خرداد 1402 - 12:55

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه سعدآباد؛ به مناسبت روز جهانی موزه ها روز پنجشنبه مصادف با 28 اردیبهشت ماه، در اختتامیه آیین انتخاب موزه برتر که در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به پاس همیاری و فعالیت ارزشمند برای پیشبرد فعالیت های انجمن مورد تقدیر کمیته ملی موزه ها (ICOM) قرار گرفت. 

در متن این لوح که از طرف میر سید احمد محیط طباطبائی، رئیس کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) به مجموعه سعدآباد اعطا شد، آمده است؛

کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) با تقدیم این لوح از آن موزه به دلیل همیاری و فعالیت ارزشمند برای پیشبرد فعالیت های انجمن در سال های گذشته تقدیر می نماید. تدام تعالی و موفقیت بیشتر را برای کارکنان آن مجموعه آرزو داریم.

بر پایه این خبر، شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم)، روز 18 می مصادف با 28 اردیبهشت هر سال را به‌عنوان روز جهانی موزه‌ها اعلام کرده و این نهاد سالانه شعاری متناسب با وضعیت موزه‌ها در جهان انتخاب می‌کند که شعار سال 2023، « موزه‌ها، پایداری و حال خوب» عنوان شده است و مقرر شد برای انتخاب موزه برتر در سال آینده، فعالیت موزه‌ها در راستای شعار جهانی ایکوم ملاک ارزیابی قرار گیرد.

 

دسته بندی ها