مدیرکل موزه‌ها: سعدآباد پربازدیدترین موزه ایران شد

مدیرکل موزه‌ها: سعدآباد پربازدیدترین موزه ایران شد

مدیرکل موزه‌ها با اشاره به بازدید بیش از 18 میلیون نفر از موزه‌های وزارتخانه میراث و گردشگری از ابتدای سال 1401 تاکنون گفت: مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد با تعداد 3 میلیون و 121 هزار نفر-بازدید، پربازدیدترین موزه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

  • کد مطلب: 8222
  • تاریخ انتشار: جمعه 28 بهمن 1401 - 10:01

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، مرتضی ادیب‌زاده مدیرکل موزه‌ها به آمار بازدیدهای سال 1401 اشاره کرده و گفته است: بر اساس آمار موجود، تا کنون 18 میلیون و 704 هزار و 453 نفر از موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بازدید کرده‌اند. از این تعداد، مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد با تعداد 3 میلیون و 121 هزار و 101 نفر-بازدید و مجموعه جهانی کاخ گلستان با تعداد 2 میلیون و 106 هزار و 603 نفر-بازدید، پر بازدیدترین موزه‌ها و مجموعه‌های تابعه وزارتخانه بوده‌اند. 

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تأکید بر هدایت‌گری جریانات فرهنگی و تأثیرگذار در جامعه از سوی موز‌ه‌ها اظهار داشت: در این راستا برخی رویدادهای فرهنگی در سطح موزه‌های کشور برنامه‌ریزی شد که برگزاری کنسرت‌نمایش «سی‌صد» در مجموعه سعدآباد و کنسرت سالار عقیلی در باغ شاهزاده ماهان از جمله آن‌هاست.

ادیب‌زاده با تأکید بر جریان‌آفرینی و نوگرایی در موزه‌ها افزود: بازدید از فضاهای فرهنگی مانند موزه در اوقات فراغت در سلامت روان و نشاط اجتماعی افراد جامعه مؤثر است. به همین منظور، همزمان با نوروز 1402 افزایش ساعت کاری موزه‌ها و مجموعه‌های پر مخاطب را مدنظر داریم.

مدیرکل موزه‌ها یادآور شد: در نظر داریم برای نوروز 1402 نسبت به تأمین و آموزش راهنمایان افتخاری ویژه این ایام اقدام شود. 

دسته بندی ها