بازدید مهندس ضرغامی از کاخ‌موزه سعدآباد/ تفاوت جمهوری اسلامی با حکومت‌های پادشاهی پیشین

بازدید مهندس ضرغامی از کاخ‌موزه سعدآباد/ تفاوت جمهوری اسلامی با حکومت‌های پادشاهی پیشین

مهندس ضرغامی؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از موزه‌های هدایای ریاست‌جمهوری، هنرهای زیبا و ملت بازدید کرد.

  • کد مطلب: 8221
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 27 بهمن 1401 - 18:54

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، مهندس عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از موزه‌های هدایای ریاست‌جمهوری، هنرهای زیبا، ملت و کاخ فریده دیبا واقع در مجموعه سعدآباد دیدن کرد.
وی ضمن بازدید از مخزن موزه هنرهای زیبا که در ورودی زعفرانیه مجموعه سعدآباد قرار دارد، بر نمایش منظم و دوره‌ای تابلوهای مخزن این موزه تاکید کرد. وی همچنین امکان بازدید تخصصی برای خواص علمی و کارشناسان اهل فن از مخزن موزه هنرهای زیبا را پیشنهاد داد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: زکات علم؛ نشر آن است و انتقال آن، هم برای عالم مفید است، هم برای متعلم و هم برای علم.
مهندس ضرغامی در ادامه، ضمن حضور در موزه هدایای ریاست‌جمهوری که در شمال شرقی مجموعه 80 هکتاری سعدآباد قرار دارد، پیشنهاد کرد امکان بازدید عمومی از این موزه فراهم آید.
وی گفت: تفاوت جمهوری اسلامی با حکومت‌های پادشاهی پیشین در این است که نه تنها رؤسای جمهورش، تاج و طلا به خود نیاویختند بلکه هدایایی که دریافت کرده بودند را هم برای خود برنداشتند و به یادگار در موزه قرار دادند. این موضوع در بازدید دانش‌آموزان و نوجوانان ما از این موزه ملموس می‌شود.
مهندس ضرغامی در پایان این بازدید از کاخ موسوم به فریده دیبا هم بازدید و ابراز امیدواری کرد این ساختمان هم به موزه قابل بازدید برای مردم تبدیل شود.

دسته بندی ها