رکورد بازدیدهای نوروزی مجموعه سعدآباد شکست/ ثبت ۱۷ هزار بازدید در روز جهانی گردشگری

رکورد بازدیدهای نوروزی مجموعه سعدآباد شکست/ ثبت ۱۷ هزار بازدید در روز جهانی گردشگری

به مناسبت روز جهانی گردشگری سال ۱۴۰۱، نزدیک به ۱۷ هزار نفر از موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازدید کردند.

  • کد مطلب: 8166
  • تاریخ انتشار: شنبه 9 مهر 1401 - 11:03

به گزارش روابط عمومی و امور بین‏‌الملل مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، ۱۶ هزار و ۸۰۳ نفر به مناسبت روز جهانی گردشگری (جمعه هشتم مهرماه) از موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازدید کردند که این تعداد، رکورد بازدیدهای نوروزی امسال این مجموعه را شکست. بیشترین میزان بازدید نوروز ۱۴۰۱ در مجموعه سعدآباد، متعلق به سوم فروردین با ۱۵هزار و ۱۹۱ بازدیدکننده بود.

همچنین ۱۵۱ هزار و ۲۱۱ بازدید در روز جمعه هشتم مهرماه از موزه‌های مجموعه سعدآباد صورت گرفته است. این رقم در روز پنجشنبه هفتم مهرماه ۲۸ هزار و ۸۱۳ نفربازدید بوده است.

به گفته مدیرکل موزه‌های کشور، در روز جمعه ـ ۸ مهرماه ـ که بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، رایگان اعلام شده بود، استان تهران با ۳۴هزار و ۲۳۶ بازدیدکننده در رتبه اول بازدیدکنندگان قرار گرفت که تقریبا نیمی از این آمار، متعلق به مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد است.

بر پایه این گزارش، بازدید عموم مردم از موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در روزهای ۷ و ۸ مهرماه به صورت رایگان انجام شد.

بر اساس تصمیم سازمان جهانی گردشگریِ سازمان ملل متحد، روز ۵ مهر ماه مصادف با ۲۷ سپتامبر روز جهانی گردشگری نامیده می‌شود. شعار روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ میلادی از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)؛ «تفکری دوباره برای گردشگری» (Rethinking Tourism) اعلام شده بود.

دسته بندی ها