گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نمایشگاه عکس «جاودانه‌ها»

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نمایشگاه عکس «جاودانه‌ها»

همزمان با هفته دفاع مقدس، نمایشگاه عکس «جاودانه‌ها» در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپا شد.

  • کد مطلب: 8165
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 6 مهر 1401 - 15:01

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، نمایشگاه عکس «جاودانه‌ها» به همت پایگاه بسیج جوادالائمه(ع) در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپا شد.

در این نمایشگاه، عکس‌هایی از ۸ سال مقاومت و فداکاری رزمندگان ایرانی از دریچه دوربین عکاسانی همچون کمال‌الدین شاهرخ، بهرام محمدی فرد، سعید صادقی، امیرعلی جوادیان، محسن شمس، مجتبی آقایی و علی فریدونی به نمایش گذاشته شده است.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: روزهای پایانی شهریور ۱۳۵۹ هجری شمسی، از سوی عراق به سرزمین ایران یورشی آغاز شد که به روایت تاریخ از طولانی‌ترین و گسترده‌ترین جنگ‌های مستمر جهان محسوب می‌شود. جنگی که در آن ارتش بعثی با بی‌رحمی تمام از هر گونه جنایتی همچون استفاده از سلاح‌های شیمیایی و غیرمتعارف برای پیشبرد مقاصد پلیدش ابا نکرد، و بارها کوشید تا با حمله به مناطق مسکونی و مدارس، مردم را از مقاومت منصرف کند. شاید مقاومت مردمان این سرزمین باعث شد تا در مواجهه‌ای جمعی و فراگیر، مرگ، رنگی از تقدس پیدا کند، تقدسی برآمده از آن سوی ادراک محسوس. مجموعه «جاودانه‌ها»، نظری است از چند قاب به ۸ سال دفاع مقدس و مقاومت جانانه ملت بزرگ سرزمین ایران.

دسته بندی ها