مراسم بزرگداشت آیت‌الله طالقانی در سعدآباد برگزار می‌شود

همزمان با چهل و سومین سالگرد درگذشت آیت‌الله طالقانی، مراسم بزرگداشت ابوذر زمان در مجموعه سعدآباد برگزار می‌شود.

  • کد مطلب: 8152
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 شهريور 1401 - 12:08

به گزارش روابط عمومی و اموربین‏ الملل سعدآباد، ستاد بزرگداشت چهل و سومین سالگرد درگذشت ابوذر زمان، آیت‌الله سیدمحمود طالقانی نخستین امام جمعه بعد از انقلاب و رییس شورای انقلاب با حضور نمایندگان مجموعه سعدآباد، پژوهشکده تاریخ معاصر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سیدمهدی طالقانی فرزند آیت‌الله طالقانی در پژوهشکده تاریخ معاصر برگزار شد.

 در این جلسه مقرر شد مراسم چهل و سومین سالگرد درگذشت آیت‌الله طالقانی با برپایی نمایشگاه عکس‌های کمتر دیده شده از او و با سخنرانی شخصیت‌های فرهنگی و تاریخ‌پژوهان، روز شنبه ۱۹ شهریور از ساعت ۱۶ در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد واقع در منطقه تجریش برگزار شود.

بنابراین گزارش؛ عالم مجاهد و مفسر کبیر قرآن، آیت‌الله سید محمود علایی طالقانی، از پیشروان بازگشت به قرآن و تلفیق دین و سیاست در دوران معاصر به شمار می‌رود. زندگی مبارزاتی طولانی وی، که از اعتراض به کشف حجاب رضاخانی آغاز و تا واپسین لحظات حیاتش تداوم یافت، خود نمادی روشن از این تلفیق تاریخی است. جاذبه شخصیتی و شرح صدرش، برای آیت‌الله طالقانی نزد تمامی جریانات و گروهها احترام و وجهه‌ای بلیغ پدید آورده بود، وجاهتی که نهایتاً توسط او، هزینه پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی شد.

دسته بندی ها