مهندس ضرغامی به تماشای کنسرت‌نمایش «سی‌صد» نشست + فیلم

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در آخرین ساعات شامگاه چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ به تماشای کنسرت‌نمایش «سی‌صد» در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد نشست.

  • کد مطلب: 8137
  • تاریخ انتشار: جمعه 7 مرداد 1401 - 10:24

به‌گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی، پس از اجرای کنسرت‌نمایش «سی‌صد»، با عوامل آن دیدار و گفت‌وگو کرد.

مهندس ضرغامی با اشاره به همخوانی پایانی «ای ایران» توسط مردم اظهار کرد: مخاطبان این کنسرت‌نمایش - که از هر طبقه‌ای هستند - نسبت به آن، یک ارزش‌گذاری واحد دارند، بنابراین حتما آن‌هایی که مخالف ملت ایران و زبان فارسی هستند، نمی‌توانند این وحدت را ببینند.

او افزود: «سی‌صد» به لحاظ فرم و محتوا فاخر بوده و ارتباط مردمی آن خوب است. باید برای نمود رسانه‌ای آن اقداماتی کنیم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: پیشنهاد می‌کنم متناسب با شهرهای هدف و اقوام مختلف، «سی‌صد» به‌صورت سالانه تکرار شود.

او تصریح کرد: نام اثر هم نام مناسبی است که پاسخی برای فیلم بی‌کیفیت، شعاری و غیرحرفه‌ای 300 است. سفارش‌دهندگان این فیلم با ژن ایرانی و زبان فارسی مشکل دارند.

مهندس ضرغامی ضمن تمجید از کارگردانی امیر جدیدی، بازی او در فیلم سینمایی «روز صفر» را متفاوت ارزیابی کرد و ستود.

او همچنین درباره پیشینه تئاتری جواد عزتی پرسید که عزتی گفت از ۲۰ سالگی تئاتر کار کرده و چندین دوره در جشنواره تئاتر فجر حضور داشته است.

«سی‌صد» تاکنون ۱۱۲هزار مخاطب داشته است

محمدحسین توتونچیان، تهیه‌کننده «سی‌صد» نیز در این دیدار صمیمانه گفت: با اجرای امشب، تاکنون ۱۱۲ هزار نفر را میزبانی کرده‌ایم. در یکی از اجراهای اخیر، به‌صورت رایگان میزبان ۳۸۰۰ نفر از کادر درمان بودیم و برای این اجرا، هیچ یک از هنرمندان ما دستمزدی نگرفتند و دلی کار کردند.

سهراب پورناظری، خواننده و نوازنده «سی‌صد» هم درباره چگونگی شکل‌گیری این پروژه گفت: «پس از کنسرت‌نمایش «سی» با موضوع داستان‌های شاهنامه، متوجه شدیم که مردم روی زبان فارسی اشتراک دارند و سراغ ماجرای کتاب‌سوزی مغولان در «سی‌صد» رفتیم.

او افزود: ایده‌هایی برای جهانی شدن این پروژه داریم و می‌توانیم در حوزه تمدنی و سپس جهان، توجه به زبان فارسی را با هنر پیش ببریم.

دسته بندی ها