بازدید کودکان از موزه برادران امیدوار + فیلم

کودکان در موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد یاد می‌گیرند که اهمیت دانستن تاریخ در چیست و چطور باید با اشیاء موزه‌ای برخورد کرد. فرصت یادگیری و تجربه‌اندوزی درباره تاریخ و فرهنگ را به کودکانمان هدیه دهیم، چون آن‌ها میراث‌بان فرهنگ هستند.

  • کد مطلب: 8120
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 12 تير 1401 - 09:46

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، جمعی از کودکان تحت اشراف مرکز هدفمند کودک و نوجوان مجموعه سعدآباد به بازدید از موزه برادران امیدوار پرداختند و ضمن کمپینگ در طبیعت مجموعه، با اهمیت موزه‌ها و نقش آن‌ها در روایت تاریخ آشنا شدند.

موزه برادران امیدوار (عیسی و عبدالله) دربردارنده مجموعه‌ای از لوازم و اشیائی است که این دو برادر جهانگرد ایرانی در سفرهای خود به دور دنیا مورد استفاده قرار دادند یا از کشورهای دیگر، با خود به یادگار به ایران آوردند.

مرکز کودک و نوجوان که در سال ۱۳۹۱ در مجموعه سعدآباد راه‌اندازی شده، متولی برگزاری کارگاه هایی در خصوص آموزش میراث ملموس و ناملموس به کودکان و نوجوان است که از جمله آن‌ها می‌توان کارگاه‌های باستان‌شناسی، نقاشی، قصه‌گویی، بافته‌ها و بازی‌های سنتی و همچنین برنامه‌ها و نمایشگاه‌های مناسبتی نظیر نوروز، شب یلدا، هفته میراث فرهنگی و هفته کودک را نام برد.

شعار امسال مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، «کودکان، میراث‌بان فرهنگ» است.

دسته بندی ها