استقبال بی‌نظیر گردشگران و بازدیدکنندگان نوروزی از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد/ بازدید ۷۶۵ هزار گردشگر داخلی و خارجی

استقبال بی‌نظیر گردشگران و بازدیدکنندگان نوروزی از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد/ بازدید ۷۶۵ هزار گردشگر داخلی و خارجی

در ایام نوروز ۱۴۰۱ بیش از ۷۶۵ هزار گردشگر داخلی و خارجی از مجموع ۱۳ موزه و کاخ موزه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، بازدید کردند.

  • کد مطلب: 8089
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 15 فروردين 1401 - 13:59

 

در ایام نوروز ۱۴۰۱ بیش از ۷۶۵ هزار گردشگر داخلی و خارجی از مجموع ۱۳ موزه و کاخ موزه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، بازدید کردند.

 

به‌ گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد، در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ تعداد ۷۶۵ هزار بازدید از موزه‌ها و کاخ موزه‌های سعدآباد صورت گرفت و روز چهارم فروردین ماه با ۷۹ هزار و ۳۵۶ بازدید، پرازدحام‌ترین روز در این مجموعه لقب گرفت و رکورد قابل توجهی را در بخش آمار بازدیدکنندگان نوروزی سعدآباد به ثبت رساند.

 

کاخ موزه ملت با ۱۱۸ هزار و ۶ بازدید، موزه اتومبیل‌های سلطنتی با ۹۲ هزار و ۷۸۶ بازدید، کاخ موزه سبز با ۶۳ هزار و ۶۱۳ بازدید و موزه پوشاک سلطنتی با ۵۶ هزار و ۶۶۵ بازدید، پرمخاطب ترین موزه‌های این مجموعه در ایام نوروز ۱۴۰۱ و سایر موزه‌های این مجموعه نیز به همین صورت، پذیرای حجم کثیری از بازدیدکنندگان نوروزی بودند.

 

باید خاطرنشان کرد از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته پیش از نوروز به منظور خدمت‌رسانی شایسته به بازدیدکنندگان، تشکیل کارگروه‌های مختلف فرهنگی، فنی، تاسیساتی، حفاظتی، پشتیبانی، اداری، فضای سبز و خدماتی بود که با اهداف مشخص و تعریف شده و تجمیع تمامی ظرفیت های موجود مدنظر قرار گرفت و تلاش شد نوروزی متفاوت برای حضور گردشگران داخلی و خارجی رقم بخورد.

 

آماده‌سازی کاخ موزه‌ها، برپایی کیوسک‌های موقت فروش مواد غذایی در مکان‌های مجزا، بهینه‌سازی سرویس‌های بهداشتی، تامین وسایل نقلیه کافی جهت رفاه بیشتر در انتقال بازدیدکنندگان، جانمایی راه‌بندهای مورد نیاز، ساماندهی فضای سبز، استقرار استندهای الکترونیک صدور بلیت در ۲ مبدا ورودی زعفرانیه و دربند، نظافت و ساماندهی نمازخانه عمومی مجموعه برای نمازگزاران، نصب تابلوهای راهنما و مسیریاب در مبادی اصلی، نصب بیش از ۱۰۰ بنر نوروزی، طراحی و چاپ ۲۰ هزار نسخه بروشور راهنمای مجموعه به ۲ زبان فارسی و انگلیسی از جمله اقدامات صورت گرفته به منظور پذیرایی هرچه بهتر از بازدیدکنندگان نوروزی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در نوروز ۱۴۰۱ بود.

 

گفتنی‌است ،مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، به عنوان نگین گردشگری تهران و یکی از پربازدیدترین سایت‌های گردشگری کشور در ایام نوروز ۱۴۰۱ با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله نوروزخوانی، نمایش‌های سیاه ‌بازی و عروسکی و اجرای موسیقی، تن‌پوش‌های ساز، استقرار «تریلی تئاتر سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» با هدف ایجاد محیطی شاد و خاطره‌انگیز برای گردشگران و مسافران نوروزی در تمام گروه‌های سنی تلاش کرد تا صرف نظر از بازدید از موزه‌ها، فضایی ایده‌آل را فراهم کند و خوشبختانه با استقبال بی‌نظیر بازدیدکنندگان همراه بود.

دسته بندی ها