۶۶ هزار بازدید از موزه‌های مجموعه سعدآباد در هشتمین روز بهار

۶۶ هزار بازدید از موزه‌های مجموعه سعدآباد در هشتمین روز بهار

در هشتمین روز از سال جدید ، موزه‌های واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بیش از ۶۶ هزار بازدید را ثبت کردند.

  • کد مطلب: 8080
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 9 فروردين 1401 - 18:19

 

در هشتمین روز از سال جدید ، موزه‌های واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بیش از ۶۶ هزار بازدید را ثبت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد ،این مجموعه با ۱۳ کاخ و موزه در ایام نوروز ۱۴۰۱ به گردشگران خدمت رسانی می‌کند که در هشتمین روز عید، میزبان ۱۱ هزار و ۸۷۳ بازدیدکننده بوده که سرجمع نفر بازدید موزه‌ها ۶۶ هزار و ۶۶۸ است که از این تعداد ۲۹ نفر گردشگر خارجی بودند.

 

از اول نوروز تا پایان روز هفتم، موزه‌ها و کاخ‌موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بیش از ۴۵۶ هزار نفربازدید داشته‌اند. که با احتساب روز هشتم به رقم بیش از نیم میلیون بازدید خواهد رسید.

 

خاطر نشان می گردد، روز چهارم فروردین ماه با ۷۹ هزار و شصت هزار بازدید، پرازدحام ترین روز در این مجموعه بود و رکورد قابل توجهی رادر ثبت آمار بازدیدکنندگان نوروزی سعدآباد بدنبال داشت.

 

امسال ۱۳ موزه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد فعال هستند که عبارتند از: موزه ملت، موزه اتومبیل، موزه هنرهای زیبا، موزه آلبوم ها و اسناد سلطنتی، موزه آشپزخانه سلطنتی، موزه استاد فرشچیان، موزه میرعماد، موزه استاد بهزاد، موزه برادران امیدوار، کاخ موزه سبز، موزه ظروف سلطنتی، موزه سلاحهای دربار و موزه پوشاک.

 

علاوه بر امکان بازدید از موزه‌ها، ۱۰۰ اجرای محیطی شامل نمایش‌های عروسکی و موسیقی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده که نمایش عروسکی عموبلفنجک، نمایش سیاه‌بازی، خیمه‌شب‌بازی، تئاتر کودک «رینارد روباهه» و عروسک‌های غول‌پیکر از جمله آن‌هاست. شعار امسال مجموعه سعدآباد «کودکان؛ میراث‌بان فرهنگ» است.

 

علاقه مندان برای بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تعطیلات نوروز ـ غیر از سیزدهم فروردین ـ می‌توانند از ساعت ۹ صبح تا ١٩ از طریق ورودی‌های زعفرانیه و دربند، خود را به «نگین گردشگری تهران» برسانند. فروش بلیت حداکثر تا ساعت ۱۷ انجام می‌شود.

 

تهیه بلیت علاوه بر مراجعه حضوری، از طریق «سایت تفریحاتی» و «اپلیکیشن تاپ» امکان پذیر است که شیوه تهیه آن در تارنمای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به نشانی http://sadmu.ir و اینستاگرام مجموعه با شناسه SaadabadPalace توضیح داده شده است.

دسته بندی ها