رشد ٢١٠ درصدی بازدید از مجموعه سعدآباد در هفته نخست نوروز١٤٠١

رشد ٢١٠ درصدی بازدید از مجموعه سعدآباد در هفته نخست نوروز١٤٠١

آمار بازدیدکنندگان مجموعه سعدآباد در پایان هفته نخست تعطیلات نوروز١٤٠١ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ٢١٠درصد افزایش را نشان می‌دهد.

  • کد مطلب: 8075
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 8 فروردين 1401 - 12:53

 

آمار بازدیدکنندگان مجموعه سعدآباد در پایان هفته نخست تعطیلات نوروز١٤٠١ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ٢١٠درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد، آمار بازدید از این مجموعه نسبت به سال گذشته، افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. طی روزهای یکم تا هفتم فروردین سال جاری، تعداد ٤٥٧١٢١ نفر از مجموعه سعدآباد بازدید کردند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشدی بالغ بر ٢١٠درصد را نشان می‌دهد.

 

بنا بر این گزارش، کاخ‌ موزه ملت با ٧٠٤٦٤نفربیشترین میزان بازدید از کاخ‌موزه‌های مجموعه سعدآباد را در این مدت به خود اختصاص داد و پس از آن موزه اتومبیل‌های سلطنتی با٥٦٦٤٦نفر و کاخ ‌موزه سبز با ٣٨٢٤٣نفر،و موزه پوشاک سلطنتی با٣٥٠٠٣نفر، شاهد بیشترین بازدیدکننده بوده‌اند که می‌توان گفت به طور میانگین روزانه بیش از ٩ هزار گردشگر از این مجموعه بازدید داشته‌اند که این روند افزایش بازدید را در تمام موزه‌های مجموعه شاهد هستیم.

 

١٤کاخ موزه مجموعه سعدآباد در ایام نوروز فعال است و گردشگران می‌توانند از تمامی بخش‌های مجموعه بازدید کنند.

 

به منظور پاسداشت آیین و رسوم زیبای ایرانیان، سفره های هفت سین سنتی و رنگارنگ در کاخ موزه‌ها به نمایش گذاشته شده و همچنین بیش از صد برنامه محیطی شامل نوروزخوانی، نمایش‌های سیاه‌بازی و عروسکی و اجراهای موسیقی در ایام نوروز در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپاست که روزانه در چندین مرحله در فضاهای مختلف باغ‌موزه اجرا می‌شود. از دیگر ویژه برنامه‌های مربوط به کودکان استقرار «تریلی تیٔاتر سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» در ورودی درب زعفرانیه است که به اجرای نمایش‌های شاد کودکانه می‌پردازد ، استقبال گردشگران را به همراه داشته است.

 

با توجه به آغاز موج دوم سفرهای نوروزی و درصد قابل توجه افزایش آماری نسبت به سال گذشته، پیش‌بینی می‌شود آمار بازدید از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد در هفته دوم تعطیلات هم نرخ صعودی داشته باشد.

 

مجموعه سعدآباد با ١٤موزه و کاخ ‌موزه فعال، همه روزه از ساعت ٩تا١٩ (فروش بلیت تا ساعت ١٧)پذیرای علاقمندان به ، تاریخ ،هنر و طبیعت است.

دسته بندی ها