سعید اوحدی : استقبال گردشگران نوروزی از مجموعه سعدآباد بی سابقه است

سعید اوحدی : استقبال گردشگران نوروزی از مجموعه سعدآباد بی سابقه است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی در بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گفت: آمار بازدیدی که امسال در اماکن تفریحی و گردشگری داریم، نسبت به سال گذشته بیش از 4 و نیم برابر شده است.

  • کد مطلب: 8071
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 4 فروردين 1401 - 00:00

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی در بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گفت: آمار بازدیدی که امسال در اماکن تفریحی و گردشگری داریم، نسبت به سال گذشته بیش از 4 و نیم برابر شده است.

به گزارش روابط عمومی سعدآباد سعید اوحدی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، ظهر امروز (پنجشنبه 4 فروردین 1401) از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در سخنانی گفت: جمعیتی که امروز در سعدآباد مشاهده می‌کنیم، بدون هیچ‌گونه مجامله و مبالغه، نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است. این حضور شاداب، منظم و بانشاط بیانگر چند موضوع است: علاقه مردم به هویت ملی، دینی و فرهنگی که باعث پویایی و نشاط جامعه می‌شود. این هویت و ارزش‌ها در دوران دفاع مقدس هم باعث شد که مردم با همه وجود از تاریخ و فرهنگ خودشان دفاع کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی افزود: یک پیام دیگری که این حضور بانشاط مردم ـ اعم از کودکان و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها ـ دارد، این است که نوروز خودشان را در فضای خوبی که مسئولان سعدآباد فراهم کرده‌اند، جشن بگیرند و به رغم تلاشی که دنیای استکبار در یک دهه اخیر با تحمیل سخت‌ترین تحریم‌ها به مردم داشته است، امروز شاهد این هستیم که مردم با علاقه و اشتیاق، نوروز خودشان را جشن گرفتند و پیامشان این است که مردم، با صلابت و مقاوم همچنان کنار هم ایستاده‌اند.  

اوحدی به ثبت رکورد 75 هزار نفربازدید در مجموعه سعدآباد طی روز گذشته گفت: آمار بازدیدی که امسال در اماکن تفریحی و گردشگری داریم، نسبت به سال گذشته بیش از 4 و نیم برابر شده است. شاید گفته شود سال گذشته کرونا بود، خب امسال هم کروناست، اگرچه به همت مدافعان سلامت تخفیف پیدا کرده است اما نسبت به قبل از شیوع کرونا هم بیش از 65 درصد افزایش داشته و استقبال مردم را شاهد هستیم. پیام چنین استقبالی به وزارتخانه و مسئولان این است که در اعتبارات و بودجه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که یک ثروت و گنجینه عظیم از داشته‌هاست، به یک عزم ملی نیاز داریم. ان‌شاءالله بتوانیم با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور و دولتمردان، در سال 1401 شاهد تحول بزرگی باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی در پایان سخنانش یادآور شد: امروز همچنین بازدیدی 2 ساعته از ستاد هماهنگی خدمات سفر داشتم که آنجا هم نشاط را شاهد بودم. از همه همکاران در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تشکر می‌کنم؛ امیدوارم بعد از نوروز آسیب‌شناسی داشته باشیم و نقاط ضعف را ترمیم و نقاط قوت را در سال‌های بعد تقویت کنیم تا آنچه را در شأن مردم است، بتوانیم خدمت‌رسانی کنیم.

دسته بندی ها