بازدید از مجموعه سعدآباد در نخستین روز سال ۱۴۰۱ رکورد زد

بازدید از مجموعه سعدآباد در نخستین روز سال  ۱۴۰۱  رکورد زد

مجموعه فرهنگی_تاریخی سعدآباد رکورد بازدید در اولین روز فروردین ماه ۱۴۰۱ را با ثبت ۹ هزار ورودی وقریب به پنجاه هزار بازدید از موزه ها، شکست.

  • کد مطلب: 8068
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 2 فروردين 1401 - 16:39

مجموعه فرهنگی_تاریخی سعدآباد رکورد بازدید در اولین روز فروردین ماه ۱۴۰۱ را با ثبت ۹ هزار ورودی وقریب به پنجاه هزار بازدید از موزه ها، شکست.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه تا پایان روز یکشنبه ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰، تعداد بازدیدکنندگان از کاخ سعدآباد ۵۶۲۸ نفر بود که در این روزها، بیشترین آمار بازدید به روز شنبه ۲۸ اسفند با ۱۶۹۶ نفر تعلق دارد. همچنین در این مدت، ۱۰۲ نفر خارجی از سعدآباد بازدید کرده‌اند.

در روز اول فروردین ماه نیز حدود ۹ هزار ورودی و قریب به پنجاه هزار بازدید از مجموعه موزه ها وکاخ‌ موزه های سعدآباد ثبت شده که از این تعداد ۸۴۶۶ نفر ایرانی و ۲۳ نفر خارجی بود، متوسط بازدید روزانه در سال‌های گذشته از موزه های سعدآباد 8 هزار نفر بوده است.

کاخ ملت با ۶۵۸۲ نفر و موزه اتومبیل با ۵۵۹۶ نفر بیشترین تعداد بازدیدکننده را در روز اول فروردین‌ماه ۱۴۰۱ به خود اختصاص دادند.

گفتنی است؛ 13 موزه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد آماده پذیرایی از گردشگران است.

این موزه ها عبارتند از: موزه ملت، موزه اتومبیل، موزه هنرهای زیبا، موزه آلبوم ها و اسناد سلطنتی، موزه آشپزخانه سلطنتی، موزه استاد فرشچیان، موزه میرعماد، موزه استاد بهزاد، موزه برادران امیدوار، کاخ موزه سبز، موزه ظروف سلطنتی، موزه سلاحهای دربار و موزه پوشاک.

علاوه بر امکان بازدید از موزه ها، برنامه های متنوع محیطی شامل نمایش های عروسکی و موسیقی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

علاقه مندان در تعطیلات نوروز ـ غیر از سیزدهم فروردین ـ می توانند از ساعت ٩ صبح تا ١٩ از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازدید کنند.

فروش بلیت حداکثر تا ساعت ۱۷ انجام می شود، تهیه بلیت علاوه بر مراجعه حضوری، از طریق «سایت تفریحاتی» و «اپلیکیشن تاپ» امکان پذیر است.

دسته بندی ها