سلاح های شکاری، جنگی و کمری درباریان در موزه سلاح های دربار سعدآباد

سلاح های شکاری، جنگی و کمری درباریان در موزه سلاح های دربار سعدآباد

به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ موزه سلاح های دربار واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در برگیرنده بیش از صد و ده قبضه سلاح گرم از نوع شکاری، جنگی ، کمری و ملزومات مورد استفاده پهلوی دوم و درباریان و سلاح های اهدایی شخصیت های مهم سیاسی و نظامی دیگر کشورها بوده است.

  • کد مطلب: 6509
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 14 آبان 1397 - 13:26

به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ موزه سلاح های دربار واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در برگیرنده بیش از صد و ده قبضه سلاح گرم از نوع شکاری، جنگی ، کمری و ملزومات مورد استفاده پهلوی دوم و درباریان  و سلاح های اهدایی شخصیت های مهم سیاسی و نظامی دیگر کشورها بوده است.

 

تنوع قابل توجه تفنگ های شکاری ساخت کارخانه های معروف اسلحه سازی اروپا و آمریکا  از جمله رمینگتون ، وینچستر، اسپرینگ فیلد و برنو از ویژگی های این موزه است و نیز نمایش انواعی از اولین سلاح های ساخته شده توسط کارخانه های تسلیحات ارتش آن دوره، توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.  

 

یکی از سلاح های منحصر به فرد این مجموعه تفنگ سرپرتک لول با سیستم سنگ چخماق است که مربوط به قرن هفدهم میلادی و ساخت کشور هندوستان می باشد که در زیرزمین موزه و در کنار دو تفنگ سرپر دیگر و تعدادی باروت دان و طپانچه مربوط به دوره قاجار به نمایش گذاشته شده است.

 

همچنین در این موزه تعداد قابل توجهی عکس تاریخی متعلق به دوران قاجار و پهلوی مرتبط با موضوع موزه در معرض نمایش قرار دارد.

 

شایان ذکر است موزه سلاح های دربار در شمال مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد قرار دارد و ساختمان آن پیش از انقلاب اسلامی مورد استفاده غلامرضا پهلوی بوده است. این موزه همه روزه بجز تعطیلات سوگواری از ساعت 8 تا 17 پذیرای علاقمندان است.