همایش یکروزه پارچه،پوشاک سنتی و طراحی لباس در سعدآباد

همایش یکروزه پارچه،پوشاک سنتی و طراحی لباس در سعدآباد

به مناسبت افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی پارچه ، پوشاک سنتی و طراحی لباس همایش یکروزه ای با همین عنوان با حضور ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و سرپرست معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی در سالن موزه هنر ملل برگزار گردید. ...

  • کد مطلب: 62
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 دی 1388 - 15:10

به مناسبت افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی پارچه ، پوشاک سنتی و طراحی لباس همایش یکروزه ای با همین عنوان با حضور ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و سرپرست معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی در سالن موزه هنر ملل برگزار گردید.

در این همایش که صبح روز شنبه 12 اسفند ماه 1385 با سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد ، افشین کرمی مدیریت مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ضمن خیر مقدم به میهمانان شرکت کننده در همایش به قابلیّت های صنایع دستی به عنوان یکی از ظرفیت سازهای صنعت گردشگری اشاره کرده و از تلاش روزافزون سازمان به استفاده مطلوب از این صنعت خبر داد ، در ادامه خانم ترکمانیان دبیر این همایش گزارشی از فعالیت های مرتبط با موضوع همایش ارایه داد و از هنرهای سنتی به علت داشتن قدمت دیرینه و همچنین توانمندی بافندگان و نساجان ایرانی و شهرت عظیم پارچه ایرانی در جهان به عنوان صنعت برتر و مورد توجه محافل خبری ، سیاستمداران و فرهیختگان نام برد.
سپس مهندس اسفندیار رحیم مشایی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به ابعاد استراتژیک - ظریف و کلان صنایع دستی اشاره فرموده و از ماهیت انسان که سراسر تفاوت است و با خلق هر اثر هنری متفاوت مأموریتی از نوع مأموریت الهی انجام داده به عنوان تنها موجود روی زمین که توانائی خلق جلوه های متفاوت دارند نام برد . ایشان همچنین در پاسخ به خبرنگاران گفتند : کشور ما با توجه به تنوع آب و هوایی و فرهنگی و سنن ، نیاز به تنوع بیشتری در زمینه پوشاک داشته و این تنوع امکان طراحی ها و ظرفیت سازی های مختلف را برای طراحان لباس فراهم می آورد . در پایان این همایش پس از پذیرایی میهمانان شرکت کننده از نمایشگاه بازدید نمودند.


دسته بندی ها