مرکز اسناد مجموعه سعدآباد غنی سازی می شود

مرکز اسناد مجموعه سعدآباد غنی سازی می شود

لادن تاجبخش از آخرین اخبار ساماندهی مرکز اسناد گفت: این مرکز از سال 86 در راستای حفاظت و نگهداری بهینه و غنی سازی اسناد و مدارک موجود در مجوعه اقدام به جمع آوری این آثار نموده است . در مراحل اولیه ، ساماندهی اسناد را از انبار ها و جاهای متروکه آغاز کردیم که تا به حال نیز در حال انجام است و سپس به ...

  • کد مطلب: 4
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 دی 1388 - 16:40

لادن تاجبخش از آخرین اخبار ساماندهی مرکز اسناد گفت: این مرکز از سال 86 در راستای حفاظت و نگهداری بهینه و غنی سازی اسناد و مدارک موجود در مجوعه اقدام به جمع آوری این آثار نموده است . در مراحل اولیه ، ساماندهی اسناد را از انبار ها و جاهای متروکه آغاز کردیم که تا به حال نیز در حال انجام است و سپس به سراغ موزه ها رفتیم.
وی افزود:ساماندهی اسناد ومدارک تاریخی درموزه ها را با کاخ موزه ملت شروع کردیم که به دلیل حجم بالای آثار در این کاخ موزه مدت زمان زیادی صرف شد و در مراحل بعدی نوبت به اسناد موجود درکاخ موزه سبز و کتابخانه مجموعه رسید. تاج بخش با توجه به اهمیت اسناد و مدارک فرهنگی تاریخی مربوط به کاخ موزه سبز ادامه داد: حدود 600 اثر از اسناد مربوط به دوره پهلوی اول و دوم در قالب عکس ، اسلاید و نگاتیو از کاخ موزه سبز به مرکز اسناد منتقل شد . بخش عمده ای از این عکس ها به دوره پهلوی اول و تعدادی به دوره پهلوی دوم مربوط می باشد. اسلایدهای موجود نیز اغلب در رابطه با بنا های تاریخی و آثار مردم شناسی است.
انتقال اسناد کاخ موزه سبز به مرکز اسناد با توافق مسئولین مجموعه انجام پذیرفته است و صورت جلسه نهایی با پیگیری های مسئول اداره اموال مجموعه در دست اقدام می باشد.

دسته بندی ها