تاریخ خبر:چهارشنبه 3 خرداد 1402 - 12:29
کد خبر:8336
کارگاه آموزشی پاکسازی و مرمت تابلو نقاشی در موزه هنرهای زیبا به مناسبت هفته میراث فرهنگی

گارکاه آموزشی مرمت آثار یا موضوع "مرمت تابلونقاشی" به مناسبت هفته میراث فرهنگی، در موزه هنرهای زیبا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه سعدآباد؛ به مناسبت هفته میراث فرهنگی کارگاه آموزشی با موضوع مرمت تابلوی نقاشی و آشنایی با روش های پاکسازی، مرمت و نگهداری تابلوی نقاشی در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد.

باتوجه به جذابیت مرمت آثار تاریخی و فرهنگی برای علاقمندان در موزه هنرهای زیبا به صورت زنده کارگاه مرمت و حفاظت دو تابلو نقاشی برگزار شد در این کارگاه آثاری از سهراب سپهری با تکنیک رنگ روغن روی بوم و با موضوع کمپوزسیون تنه درختان و تابلوی نقاشی رنگ روغن روی بوم اثر کارل والتر در سال 1863 با موضوع دور نمای شهر رم و یک اثر فاخر نقاشی روی بافت پارچه و کاغذ با تکنیک نقاشی پشت شیشه (احتمالا مربوط به دوره قاجار) مرمت شد.

موزه هنرهای زیبا در جنوبی ترین نقطه سعد آباد واقع شده است .این موزه که هر روزه بسیاری از هنر دوستان را به خود جلب می کند دارای سه طبقه با 3600 متر زیر بنا است . هم اکنون طبقه همکف به 19 اثر از آثار نقاشان معاصر ایرانی که به شیوه ای نو کار کرده اند اختصاص دارد .نقاشانی همچون : سهراب سپهری ،حسین محجوبی، فرامرز پیل آرام ، حسین زنده رودی ،پروانه اعتمادی ، نصرالله افجه ای و....
در طبقه اول موزه نقاشی های زیبایی از نقاشان اروپایی در مکاتب و شیوه های گوناگون به نمایش درآمده اند که در فاصله قرن 17 تا 20 میلادی ترسیم شده اند . نقاشی های غربی بر اساس مکاتب ملی مثل مکتب آلمان ،انگلیس، فرانسه، روس،و غیره تقسیم بندی شده اند همچنین در طبقه دوم موزه آثار نقاشی هنرمندان ایرانی از دوره صفویه تا قاجار به نمایش گذاشته شده است.