تاریخ خبر:دوشنبه 25 ارديبهشت 1402 - 15:58
کد خبر:8325
برگزاری نشست علمی تخصصی با موضوع سرزمین شمالگان در موزه برادران امیدوار

نشست علمی تخصصی با موضوع سرزمین شمالگان در موزه برادران امیدوار شامگاه یکشنبه 24 اردیبهشت ماه در مجموعه سعدآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه سعدآباد؛ نشست علمی تخصصی با موضوع سرزمین شمالگان روز یکشنبه 24 اردیبهشت ماه در موزه برادران امیدوار برگزار شد.

این برنامه از ساعت 19 تا 21 در محوطه موزه برادران امیدوار واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و با استقبال گردشگران، علاقمندان به سفر، جهانگردی و نجوم همراه بود.

در این برنامه مهدی پارسا فعال حوزه گردشگری، محمدجواد ترابی ستاره شناس و  سردبیر مجله نجوم و سعید نظریه ستاره شناس و زیست شناس در خصوص اهمیت پژوهش در سفر و بیان تجربیات سفر خود به سرزمین شمالگان و آداب و رسوم مردم بومی آن منطقه و هم چنین ارایه توضیحات علمی نجوم در خصوص رویداد شفق قطبی همراه با پخش فیلم مستند پرداختند. همچنین به صورت تصویری و مستند سفر برادران امیدوار(سال1343-1333)  در گذشته و سفر در حال حاضر به سرزمین شمالگان  مقایسه و بررسی گردید.

موزه برادران امیدوار، در بخش شمال غربی مجموعه فرهنگی  تاریخی سعدآباد واقع شده و بنای آن متعلق به دوره قاجار است. ساختمان پس از انقلاب اسلامی در سال 1381 شمسی مرمت و بازسازی شد و در پنجم مهر ماه 1382در هفتۀ جهانگردی با تلاش سازمان میراث فرهنگی، به نام اولین جهانگردان ایرانی افتتاح گردید.