تاریخ خبر:شنبه 16 ارديبهشت 1402 - 09:43
کد خبر:8315
معرفی میز تحریر متعلق به دوره ی امپراطوری ناپلئون سوم در موزه ظروف سلطنتی

معرفی میز تحریر متعلق به دوره ی امپراطوری ناپلئون سوم در موزه ظروف سلطنتی

 

نام اثر: میز تحریر(معروف به مبلمان طرح آمپیر)

ساخت: فرانسه

دوره:  امپراطوری ناپلئون سوم ، 1848

ترکیب چوب و آلیاژ برنز

تکنیک های به کار رفته: ریختگری آلیاژ برنز، تکنیک های نجاری بسیار ظریف، نقاشی رنگ روغنی با روکش لاک الکل طلایی ( تهیه شده از پودر طلا)

نقوش برنزی ریخته گری شده شامل: گل و برگ های کنگری، خوشه های انگوری و پیکره های زن، برگرفته از چهره همسر امپراطور سوم، به دلیل عشق و علاقه خاص امپراطور به همسرش.

توضیحات تکمیلی:  

کلمه آمپیر فرانسوی است که معادل همان امپایر(Empire) در زبان انگلیسی است. این میز تحریر متعلق به دوره ی امپراطوری ناپلئون سوم ( فرانسه ) 1848- NAPOLEON III می باشد.

مشخصات ظاهری: ترکیب چوب و آلیاژ برنز می باشد، تکنیک های به کار رفته، شامل ریختگری آلیاژ برنز، تکنیک های نجاری بسیار ظریف در بخشهای چوبی ( چوبهای فراوری شده مناسب اشیاء اعیانی) به همراه نقاشی رنگ روغنی با روکش لاک الکل طلایی ( تهیه شده از پودر طلا) پایه های کنسول به شکل پنجه شیر یا گرگ می باشد و نقوش برنزی ریخته گری شده آن شامل: گل و برگ های کنگری، خوشه های انگوری و پیکره های زن، برگرفته از چهره همسر امپراطور سوم است، به دلیل عشق و علاقه خاص امپراطور به همسرش.

از معروف ترین هنرمندان صنعت ریخته گری که موجب خلق شاهکارهای هنری بسیاری شدند می توان از: شار پانتیه – باربدین – مورو – کلودیون نام برد.

این طرح کنسول ها همگی منسوب به امپراتوری ناپلئون سوم فرانسه می باشند.