تاریخ خبر:چهارشنبه 6 مهر 1401 - 15:01
کد خبر:8165
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نمایشگاه عکس «جاودانه‌ها»

همزمان با هفته دفاع مقدس، نمایشگاه عکس «جاودانه‌ها» در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، نمایشگاه عکس «جاودانه‌ها» به همت پایگاه بسیج جوادالائمه(ع) در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپا شد.

در این نمایشگاه، عکس‌هایی از ۸ سال مقاومت و فداکاری رزمندگان ایرانی از دریچه دوربین عکاسانی همچون کمال‌الدین شاهرخ، بهرام محمدی فرد، سعید صادقی، امیرعلی جوادیان، محسن شمس، مجتبی آقایی و علی فریدونی به نمایش گذاشته شده است.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: روزهای پایانی شهریور ۱۳۵۹ هجری شمسی، از سوی عراق به سرزمین ایران یورشی آغاز شد که به روایت تاریخ از طولانی‌ترین و گسترده‌ترین جنگ‌های مستمر جهان محسوب می‌شود. جنگی که در آن ارتش بعثی با بی‌رحمی تمام از هر گونه جنایتی همچون استفاده از سلاح‌های شیمیایی و غیرمتعارف برای پیشبرد مقاصد پلیدش ابا نکرد، و بارها کوشید تا با حمله به مناطق مسکونی و مدارس، مردم را از مقاومت منصرف کند. شاید مقاومت مردمان این سرزمین باعث شد تا در مواجهه‌ای جمعی و فراگیر، مرگ، رنگی از تقدس پیدا کند، تقدسی برآمده از آن سوی ادراک محسوس. مجموعه «جاودانه‌ها»، نظری است از چند قاب به ۸ سال دفاع مقدس و مقاومت جانانه ملت بزرگ سرزمین ایران.