تاریخ خبر:يکشنبه 12 دی 1400 - 12:49
کد خبر:8013
کواتی (Coati)/موزه برادران امیدوار

کواتی (Coati)
کواتی یک پستاندار مناطق حاره است که بر روی درختان زندگی کرده و از گوشت و مواد گیاهی استفاده می کند و شباهت زیادی به راکون دارد ولی بدن و دم بلندتر و پوزه قابل انعطاف تری دارند.
🔸کواتی (coati)
این حیوانات که از خانواده راکون ها هستند بانام کواتی موندی (coatimundi) نیز شناخته می‌شوند و در مکزیک، آمریکای مرکزی و جنوبی، به همراه تعدادی در تگزاس، آریزونا، و نیومکزیک واقع در ایالات‌متحده‌ یافت می‌شوند. کواتی های ماده و نیز نرهای جوان در گروه‌های بزرگ زندگی می‌کنند و نرهای بالغ اغلب به‌تنهایی زندگی می‌کنند.
این حیوانات به دلیل هوش بالایشان شناخته شده‌اند و اگر چه عمدتاً از کرم‌ها، میوه‌ها و حشرات تغذیه می‌کنند اما مجهز به دندان‌های نیش بزرگ و پنجه‌های قدرتمند هستند و گه گاه قادرند حیوانات بزرگ‌تر را شکار کنند. گفته می‌شود که یکی از غذاهای موردعلاقهٔ کواتی ها ایگوانای سبز می‌باشد.
این مارمولک‌های بزرگ (ایگوانا) اغلب در درخت‌ها یافت می‌شوند، بنابر این کواتی ها به‌صورت گروهی آن‌ها را شکار می‌کنند. برخی از آن‌ها از درخت‌ها بالا رفته و با ترساندن ایگوانا آن را وادار به پرش به زمین می‌کنند و کواتی های دیگر به‌سرعت به آن حمله می‌کنند. از شانس بد ایگوانا، آن‌ها به‌طور غریزی این‌طور برنامه‌ریزی شده‌اند که هنگام احساس خطر به سمت زمین بپرند و به این دلیل ترفند کوا تی ها بسیار ساده اما موثراست.
کواتی ها را بهتر بشناسید:

کواتی (coati)

کواتی (coati)کواتی ها حیواناتی فوق العاده پر انرژی هستند به همین دلیل قفس بسیار بزرگی نیاز دارند.
کواتی (coati)آن ها هم چنین نیاز به چندین ساعت بازی با شما دارند آن ها حتی به راحتی می توانند در کنار شما بخوابند.
کواتی (coati)کواتی ها اصلا خجالتی نیستند و با غریبه ها نیز بازی می کنند اما همیشه صاحبان خود را بیشتر دوست دارند.
کواتی (coati)در چند روز اول باید هرچقدر که می توانید با کواتی خود بازی کنید تا با شما دوست شود.
کواتی (coati)تغذیه آن ها شامل 50% پروتئین مانند مرغ آب پز تخم مرغ و غذای سگ و 40% انواع میوه جات و 10% آن شامل سبزیجات و دیگر خوراکی های مجاز است.
کواتی (coati)آن ها می توانند با سگ ها نیز دوست شوند و با آن ها بازی کنند.
کواتی (coati)آن ها نیاز به یک عالمه اسباب بازی برای سرگرم کردن خود دارند.
کواتی (coati)آن ها کاملا اجتماعی بازیگوش و سرگرم کننده دوست داشتنی هستند اما نگهداری از آن ها سخت است.